logo filmowyreklamowy
 • zdjęcia_filmy_reklamowe
 • wideorelacje
 • agencja_reklamowa
 • studio_fotograficzne

Filmy promocyjne przekazują najważniejsze informacje na temat produktów oraz usług Twojej firmy.

Produkcje filmowe w wyszukiwarce Google klikają się dużo bardziej niż pozostałe treści. W dzisiejszych czasach odbiorcy wręcz oczekują filmów promocyjnych na Twojej stronie. Skoro stało się to niejako standardem w dzisiejszych czasach, to Twoja firma koniecznie musi zainwestować w tę formę reklamy. Ruchome obrazy są znacznie łatwiejsze w odbiorze niż słowo pisane. Produkcja filmowa przyczynia się do wzrostu sprzedaży i pomoże osiągnąć inne wyznaczone cele.

Produkcja filmu promocyjnego — od czego zacząć? 

Na etapie przedprodukcji, konieczny jest wywiad z usługodawcą. Z naszej strony dysponujemy również pracą nad scenariuszem. Może być to film reklamowy oparty na gotowym już scenariuszu lub my jako FilmowyReklamowy zrobimy go sami na podstawie Twój brief oraz uwagi. Realizując film promocyjny, na pierwszym miejscu stawiamy na jakość oraz na to, aby film w całości wykorzystał swój potencjał. Informacje w nim zawarte muszą w równym stopniu trafić do widza, informacji nie może być za dużo, a sam film reklamowy do pierwszych sekund ma widza zaciekawić tak, aby obejrzał produkcję w całości.

Po wykonanej postprodukcji oddajemy film promocyjny do wglądu dla usługodawcy, jeśli są jakieś poprawki, to wykonujemy je bez problemu. Już w trakcie przygotowywania scenariusza możemy dowolnie modyfikować sceny oraz ruch kamer. Również po oddaniu filmu w ewentualnych poprawkach również jesteśmy elastyczni i jesteśmy w stanie usunąć poszczególne sceny, podmienić ujęcia, jeśli nie będzie się to wiązało z zupełną przebudową filmu reklamowego.

Natomiast przebudowa całego filmu promocyjnego, która polega na podmianie ścieżki dźwiękowej, przebudowie utworu lub zupełna zmiana koncepcji filmu, ewentualnie usuwanie osób na ujęciach wiąże się z dodatkowymi kosztami, ponieważ, są to dodatkowe godziny pracy.

Jaki jest klucz do sukcesu dla Twojej firmy, tworząc film reklamowy ?

Wymyślając swój film reklamowy, najpierw zastanów się nad jego celem. Jest to niezbędne, aby móc monitorować wyniki, które daje reklama. Celem filmu może być zwiększenie liczby odbiorców, zwiększona sprzedaż produktów czy rozpoznawalność marki. W kampanii wideo marketingowej to właśnie zaangażowanie widza jest kluczem do sukcesu. Internet oraz telewizja z każdej strony bombardują nas produkcjami filmowymi. Stąd mając bardzo dużą konkurencję o klientów, wiemy, że musimy naszym filmem reklamowym sprawić, że widz będzie zaangażowany od pierwszych sekund.

 • zdjęcia_filmy_reklamowe
 • wideorelacje
 • agencja_reklamowa
 • studio_fotograficzne
 • zdjęcia_filmy_reklamowe
 • wideorelacje
 • agencja_reklamowa
 • studio_fotograficzne

Film promocyjny koniecznie musi mieć określoną grupę docelową. Po to, aby Twój produkt lub usługa trafiły do odpowiedniej grupy klientów. 

Podczas realizacji filmu promocyjnego, jednym z ważniejszych punktów jest określenie grupy docelowej. Jest to dla nas istotne czy odbiorcami będą dzieci, kobiety, mężczyźni czy konkretna grupa zawodowa. Każda grupa potrzebuje, innego przekazu oraz innych emocji, które w widzu należy wywołać. Jednym z błędów jest stwierdzenie, że, nasz film promocyjny jest dla wszystkich. Paradoksalnie, należy dość wąsko ustawić grupę wiekową, wtedy mamy większy procent szans, że nasz film korporacyjny przełoży się na zwrot w naszym biznesie.

Spot reklamowy wywołujący emocje

Mimo dość krótkiego czasu filmu reklamowego — czasami jest to 6 sekund a czasami 60 sekund — musi on wywołać konkretne emocje u naszych klientów. Jeśli reklamujemy luksusowe samochody, koniecznym jest wywołać w widzach poczucie luksusu, czegoś niedostępnego, przekonać go, że oglądając nasz film, kupi wspominany samochód. Co wprowadzi go do nieosiągalnej elity. Często nie zdajemy sobie sprawy, że dany produkt już kupiliśmy, bo zrobiła to nasza podświadomość.

KROKI, KTÓRE PODCZAS PRODUKCJI FILMU PROMOCYJNEGO LEŻĄ GŁÓWNIE PO STRONIE PRZEDSIĘBIORCY.

Po ustaleniu celu oraz grupy docelowej zastanów się nad formą filmu, oraz miejscem, w którym ma się on wyświetlać. Rodzaje filmów znajdziesz w naszych zakładach, zachęcamy do zapoznania się z rodzajami filmów reklamowych i nie tylko, ponieważ możesz nawet nie mieć pojęcia o istnieniu niektórych z nich.

Następnie zastanów się nad komunikatem, jaką wiadomość chcesz przekazać swoim odbiorcom? Może chcesz, żeby kupili najnowszą linię produktów? Albo, żeby wzięli udział w otwarciu nowej lokalizacji? Razem z komunikatem w parze idzie emocja. Czy odbiorcy mają być zaciekawieni, rozbawieni? A może podekscytowani nowością?

Pamiętaj o tak zwanym call to action, czyli – wezwaniu do akcji. Jest to jakaś konkretna informacja dla widza, skoro już wie, o czym jest reklama, zna zalety twojego produktu i zdaje sobie prawe, że wypuszczasz coś nowego na rynek, to teraz musi jasno dostać informację, dotyczącą działania np.: ,,Kliknij i zamów”, komunikujemy się z widzem wprost tak, aby skontaktował się z nami i wszedł na naszą stronę.

Kolejnym punktem jest scenariusz. Na pewno nawet nie znając się na scenariuszu, masz w głowie mniej więcej projekt, jak chcesz, żeby twój film promocyjny wyglądał. Ma być tam lektor czy może wywiad z pracownikiem? A może muzyka z samymi ujęciami twojego produktu? Z grubsza w Twojej głowie po odpowiedzeniu sobie na większość powyższych pytań, pojawi się zarys scenariuszu. Nie musisz się martwić o jego zapisanie, jeśli nie masz takich umiejętności lub znajomości pisania scenariusza, skontaktuj się z nami. Jesteśmy w stanie podczas preprodukcji wykonać dokładny scenariusz wraz z rozpisaniem kolejno ujęć oraz ruchów kamer. Taki scenariusz FilmowyReklamowy wykonuje także w formie storybardowej, z której korzystają na przykład reklamy telewizyjne. Jest to technika rysunkowa, w której kolejno rysujemy każdą scenę wraz z rozpisaniem wszystkich szczegółów.

W kolejnym kroku zastanów się nad muzyką oraz lektorem. Każda z tych rzeczy jest pewnym kosztem, ale jednocześnie scala film w jedność.

Również ważna jest oprawa graficzna. Nawet jeśli zdecydowałeś się na nagrania filmu instruktażowego wraz z aktorami, to z reguły każdy film reklamowy zawiera podstawową animacje 2D, czyli plansze na początku lub na końcu. Tam pojawiają się napisy, logo lub odnośnik do Twojej strony internetowej.

Rodzaje filmów promocyjnych z FILMOWYREKLAMOWY 

FIlm reklamowy promujący markę

W tym rodzaju filmu przedstawiamy określony temat biznesowy, a jednocześnie budujmy wizerunek firmy. Tworzymy film reklamowy podkreślający atuty marki, wizję czy politykę, budując tym przyjemne skojarzenia twojego biznesu u odbiorcy.

FIlm promujący relacje z eventów

Tutaj możemy zrobić, krótką relację z wydarzenia, które miało już miejsce lub takie, które promuje nadchodzące wydarzenie, aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób i wzięło w nim udział. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda film promocyjny z relacji sportowej, zapraszamy TUTAJ

Spoty produktowe promujące biznes

Film promocyjny reklamujący fizyczny produkt może być w formie krótkiego filmu reklamowego, rolek na Instagramie, B-rolla, teledysku lub unboxingu, a nawet animacji 2D, lub animacji 3D – każda z tych form różni się ceną usługi. Na koszt wpływa również to czy w filmie ma występować i być prezentowanym sam produkt, czy występujący aktor ma z niego korzystać i polecać.

Testimoniale

Czyli krótkie wypowiedzi osób związanych z firmą do kamery. Aktorzy wypowiadają kwestie na temat firmy, jej produktów czy usługi. Wszelkie recenzje, sprawiają, że odbiorcy zwiększają swoje zaufanie co do firmy.

Video edukacyjne oparte na filmach instruktażowych lub filmach szkoleniowych. 

Filmy tego rodzaju są korzystne dla pracowników jako forma wszystkich szkoleń obligatoryjnych dla pracowników, a także dla odbiorców – ponieważ film instruktażowy może przybrać formę unboxingu dla klienta lub wideo instrukcji, która zdecydowanie wypiera formę papierową. Również w ten rodzaj produkcji wpisują się filmy rekrutacyjne skierowane do kandydatów do pracy. Pokazują dzień z życia pracownika lub pozytywy pracy na danym stanowisku, możliwości rozwoju, mogą również opowiadać o wydarzeniach firmowych, czyli przedstawić firmę jako dobrego pracodawcę, u którego marzeniem jest pracować.

 Krótkie filmy reklamowe

Krótkie filmiki, dynamiczne o czasie trwania kilku do kilkunastu sekund, idealne dla social mediów, do wykorzystania na platformach takich jak Facebook, Instagram czy TikTok, sposób ich nagrywania oraz montowania jest przystosowana na urządzenia mobilne – czyli głównie w pionie w formatach 9:16 lub 9:5. Z chęcią wstawiamy napisy specjalnie dla osób niesłyszących.

LIVE STREAMING — transmitowanie w czasie rzeczywistym

Wykorzystywany na szeroką skalę przez influencerów i youtuberów. Filmy promocyjne na żywo są formą, która najbardziej angażuje użytkowników, a ci korzystając z live chatów, tworzą więź z prowadzącym. W takim streamach można reklamować produkty, markę lub usługi, najlepiej przez osobę popularną lub specjalistę w jakiejś dziedzinie. Jeśli twoja firma jest nowoczesna i chce iść z duchem czasu oraz mieć kontakt z młodszymi odbiorcami to gorąco polecamy do współpracy z ami przy live streamingach.

Przy produkcji filmów ogranicza nas tylko wyobraźnia. Nasza firma jest w stanie pomóc Ci wykonać idealny film reklamowy dla Twojej firmy, pomożemy Ci wybrać jego formę, dostosujemy się do budżetu oraz wykorzystamy wszystkie cenne wskazówki, oraz informacje. Na podstawie naszej wiedzy związanej z marketingiem, reklamą, a także wiedzy operatorskiej oraz technicznej, jesteśmy w stanie doradzić Ci, co zrobić, aby osiągnąć cel, który sobie wyznaczyłeś. Napisz lub zadzwoń do nas, a my pomożemy Ci wszystko wykonać od A do Z.

Czas trwania spotu promocyjnego

Wszystko zależy od rodzaju filmu, który wybrałeś, a także od miejsca docelowego, w którym pojawia się reklama. Jeśli nie jest to telewizja, to zasadniczo czas reklamy jest nieograniczony. Dzisiaj można spotkać na platformie YouTube spoty promocyjne o długości nawet 30 minut. Osobiście zdecydowanie odradzamy taką długość filmu. Im dłuższa produkcja, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał ją jak najszybciej pominąć. Nie ważne jak bardzo pierwsze sekundy go zainteresowały, ale jeśli reklama pojawiła się na YouTube w trakcie słuchania podcastu, użytkownik na pewno ją wyłączy. Stąd stawiaj na krótsze dynamiczne reklamy. Czas trwania reklam to od kilku sekund, na przykład 6 sekund to szybki bamper maksymalnie do 2 minut. Oczywiście czas trwania zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Jeśli Twój film reklamowy prawdopodobnie będzie konkurował o uwagę widza, to powinien być jak najkrótszy, najciekawszy, z pomysłem, dynamiczny i powinien mieć bardziej zwięzły przekaz skierowany bezpośrednio do widza, spełniając jego potrzeby.

Natomiast wybierając filmy promocyjne o charakterze szkoleniowym czy spoty instruktażowe, to czas trwania zdecydowanie może być dłuższy, ma on przekazać mnóstwo treści, które wyczerpująco odpowiedzą na pytania już zainteresowanego użytkownika. Im bardziej złożony i trudny jest temat, to film spokojnie może być dłuższy niż zakładane 2 minuty.

Miejsce docelowe, czyli gdzie publikować spoty reklamowe?

INTERNET TO NIESAMOWITE NARZĘDZIE, KTÓRE POWINNO BYĆ NUMEREM JEDEN TO PUBLIKOWANIA JAKICHKOLWIEK REKLAMOWYCH TREŚCI.

Media społecznościowe pomagają przedsiębiorcom tym, że filmy, które do nich trafiają, mogą rozprzestrzeniać się drogą viralową i dzięki komentarzom, udostępnieniom, reakcjom czy polubieniom zyskują rozgłos i sprawiają, że skoro ludzie to polecają, to trzeba to mieć. Stąd krótkie filmy, które trafiają na TikToka, rolki na Instagrama czy fanpage na Facebooka mają dużą szansę na zdobycie popularności.

YouTube – miejsce, w którym reklamy zasadniczo, mogą być dłuższe niż filmiki reklamowe na TikToku, ale czy warto? Jak już wcześniej wspominaliśmy, jeśli umieszczam swój spot promocyjny jako reklamę, która ma się wyświetlać w przerwach innych filmów, to poważnie zastanów się nad jego długością. Twój film nie może pełnić funkcji zapychacza ani czegoś niechcianego co chciałoby się tylko pominąć. YouTube to, genialne miejsce do reklamowania się, ponieważ platforma ta stanowi dobry hosting, aby umieszczać filmy w innych miejscach internetu na przykład na stronach internetowych. Ostatnią opcją jest prowadzenie kanału na YouTube o Twojej firmie. Rodzaj filmów, które wrzucisz na swój kanał, to nieograniczone możliwości o bardzo długim czasie trwania, nawet 10 minut. Mając kanał swojego własnego przedsiębiorstwa, stajesz się bardziej wiarygodny w oczach odbiorców.

Poza portalami społecznościowymi, produkcje filmowe często umieszczane są na oficjalnych stronach internetowych firm czy instytucji, fundacji lub organizacji, które reklamują różnego rodzaju firmy czy inicjatywy.

Funkcję spotów reklamowych pełnią filmy na nośnikach odpowiadającym mediom tradycyjnym, czyli telewizji – TVN Player lub VOD.

Produkcja filmów promocyjnych wykorzystywana jest także, podczas różnych eventów, puszczone na monitorach podczas różnego rodzaju targów czy konferencji. 

Jakie są koszty spotu promocyjnego?

Reklama reklamie nie równa. Nie jesteśmy w stanie dokładnie ustalić kosztów przed poznaniem koncepcji i dokładnego scenariusza. Jedynie w momencie kontaktu telefonicznego bądź mailowego, przy podaniu najważniejszych szczegółów możemy podać widełki cenowe. Natomiast, jeśli podzielisz się z nami od razu całą koncepcją filmu i wszystkimi szczegółami oraz odpowiesz na nasze pytania, to wyślemy dokładną ofertę cenową. Ceny spotu promocyjnego wahają się od 1500 zł do nawet kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy przy wysokobudżetowych produkcjach. Pamiętaj, że na cenę wpływa również animacja. Animacją nazywamy nie tylko kojarzone z tym słowem animowane postacie. Animacja to szeroka dziedzina, która obejmuje również przygotowanie napisów, dynaminczych przejść, efektów itd. Pamiętaj, że im więcej takich rzeczy chcesz zawrzeć w swojej reklamie, tym większy będzie jej koszt. 

Jeśli przeanalizowałeś przyszłe działania marketingowe, to możesz zastanowić się również czy nie będziesz potrzebował więcej niż jednego filmu reklamowego. Prawdopodobnie może ci się przydać seria filmów szkoleniowych lub filmów instruktażowych, kilka rolek na Instagrama oraz B-roll na stronę internetową. Działając w internecie i social mediach, w których to obraz jest głównym narzędziem, musisz mieć przygotowany naprawdę duży kontent do wrzucania i dzielenia się ze społecznością, tak aby nie stracić zainteresowania widzów. Jeśli decydujemy się już na współpracę z naszą agencją filmową FilmowyReklamowy, to będziemy mogli dużo taniej zorganizować o jeden dzień zdjęciowy więcej na dogranie materiałów dla Ciebie. Im więcej filmów reklamowych zdecydujesz się z nami zrobić, tym cena takiego pakietu będzie niższa, niż wycenianie każdej produkcji osobno

Zobcz na naszej stronie Explainer video oraz Filmy produktowe

Nasi klienci