logo filmowyreklamowy

Animacja reklamowa 2D explainer-video

Dopasowane do Twojej firmy

Wykonujemy profesjonalne animacje reklamowe, animacje 2D, animacje 3D, które wyróżnią Ciebie oraz Twoją markę na tle konkurencji

Animacje instruktażowe lub tak zwane explainer video mają za zadanie tłumaczyć wiele procesów, które mają miejsce w Twojej firmie.
Animacje biznesowe są tak samo potrzebne w kreowaniu swojej marki jak i filmy reklamowe. Zajmujemy się wykonywaniem animacji, które na przykład mają za zadanie przedstawić działanie sprzętów, maszyn, produktów, usług, aplikacji mobilnych czy systemów informatycznych. Animacje są przestępnym sposobem na reklamę a jednocześnie wyjaśnienie działania swoich produktów lub wizualizacji przyszłościowych lokalizacji.
Nasze animacje obejmują: animacje biznesowe, animacje 2D, animacje 3D, motion design, grafika komputerowa, explainer video, animacje instruktażowe, animacje reklamowe, animacje wizerunkowe.

Animacje 2D w filmach reklamowych wzięły swój początek z social mediów, w których to społeczność coraz częściej zaczęła komunikować się ze sobą za pomocą połączonych ze sobą obrazków. Tak zwany GIF obecnie jest często jednym z elementów kampanii reklamowych, przekazując wszystkie potrzebne informacje w krótkim czasie.

Kolory oraz prostota filmów animowanych inspiruje nas do przełożenia tego rodzaju formy na filmy reklamowe. Dobrze zorganizowana reklama animowana potrafi czasami być stosunkowo tańsza niż film reklamowy, do którego czasami specjalnie trzeba wynająć oraz opłacić : lokalizację, aktorów lub zaangażować lektora. Tego rodzaju forma to coś świeżego na rynku, jeszcze niewiele film obecnie decyduje się na tego typu rozwiązania.
Animacja to prosta forma, która trafia do szerszej grupy odbiorców a jednym z atutów jest nieograniczona możliwość kreowania – postaci, fabuły – jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia.

Jesteśmy kreatywnymi ludźmi z latami doświadczenia w kwestii produkcji filmowych. Kompleksowo wcielamy w życie nawet najbardziej wymagające i fantazyjne pomysły. Nasze animacje 2D przykuwają uwagę widzów w związku z czym współpraca z nami przekłada się bezpośrednio na zdobytych klientów oraz partnerów biznesowych. Dzięki naszym filmom reklamowym, odbiorcy będą w stanie zrozumieć czym Ty oraz Twoja firma się dokładnie zajmujecie oraz dlaczego to właśnie Was potrzebuje konsument.

Jakie są rodzaje animacji 2D w biznesie?

Animacje 2D w postaci whiteboard czyli tak zwana ,,biała tablica” – przedstawiająca postacie oraz grafiki na białym tle. Charakterystyczne dla tego rodzaju animacji 2D jest wstawienie rysującej ręki, która tworzy kolejno pojawiające się grafiki.

Animacja Whiteboard to unikalna forma reklamy, która przykuwa wzrok oglądającego oraz angażuje go, jak na fascynującym wykładzie. Jednocześnie zapada tym w pamięć i pozwala na to aby Twoja firma budziła pozytywne skojarzenia w głowie odbiorców.

Za pomocą animacji 2D w formie whiteboard możesz opisać klientowi krok po kroku na czym polega Twoja usługa lub dokładnie wyjaśnić sposób wykonania danego produktu.

Animacje 2D explainer video - wyjaśniające działanie aplikacji, software'u, serwisu internetowego a nawet samego produktu . Może pełnić rolę edukacyjną, ponieważ wiele innych firm lub pracowników, którzy korzystają z danych aplikacji czy software’u potrzebują dokładnych informacji oraz przeprowadzenia ich krok po kroku przez instalacje oraz działanie danego oprogramowania. Taki film instruktażowy przy się również Twoim klientom – będzie to swoista instrukcja dla nich. Skoro już zdecydowali się na Twój produkt, to teraz mogą wraz z pomocą Twoją oraz Twojego filmu instruktażowego zmontować daną rzecz lub obsłużyć kupioną aplikację, bez przydługiej produkcji papierowej.

Animacje 2D jako filmik reklamowy – Zazwyczaj jest to filmik w którym umieszczamy Twój produkt wraz z całą serią specjalnie przygotowanych ruchomych grafik. Taki film jest kolorowy i zwraca na siebie uwagę, doskonale sprawdza się w reklamach na YouTube lub reklamach kinowych.

Krótka historia zawarta w Animacji 2D explainer video – tutaj możemy wcielić się w rolę reżysera lub pisarza i przygotować cała fabułę, postacie, lokalizacje oraz krótkie anegdotki, które przydarzają się postaciom z czego płynie morał dla Twoich odbiorców. Tą formą filmu reklamowego można przedstawić na przykład historię powstawania firmy.

Animacja 2D, film instruktażowy – filmy kierowane do Twoich pracowników lub klientów w momencie w którym firma wdraża nowe technologie, które wymagają odpowiednich szkoleń.

Dodatkowym atutem naszej firmy FilmowyReklamowy jest to, że do powyższych filmów wdrożyliśmy animację 3D

Animacja 3D pokazuje wnętrze produktu jego konstrukcje, produkcję, sposób działania , utylizację, dystrybucję – dowolny etap, który przechodzi dany produkt w owoczesny sposób. Największym atutem jest to, że mimo tego, ze dalej wykonujemy animację to prezentowana rzecz musi oddawać rzeczywisty wygląd. Wykorzystujemy do tego Rendery 3D dotychczas stosowane w wysokobudżetowych produkcjach,

Od czego zależy cena animacji 2D oraz animacji 3D

Koszt animacji 3D jest bardzo różny w zależności od stopnia skomplikowania, dodanych faktur, ilości elementów, szczegółów, specjalnego oświetlenia.

W przypadku animacji 2D , mając do dyspozycji gotowe zdjęcia grafiki czy loga a jedyne co my musimy zrobić to nadać im ruch to należy to do najtańszych rozwiązań.

Natomiast tworząc wszystko od zera, czyli od podstaw to potrzeba na to zdecydowanie większego budżetu, im bardziej precyzyjny ma być ruch tym więcej nakładu pracy będzie taka animacja 2D wymagała.

Animacje 2D wyjaśniające działanie aplikacji, software'u, serwisu internetowego: 3-9 tys. zł za minutę

Podczas etapu preprodukcji wybieramy również lokalizacje, w które ekipa filmowa FilmowyReklamowy ma się udać.

Animacje 2D Explainer Video, od podstaw opowiadające animowaną historię, w której możemy zastosować technikę whiteboard 5-10 tys. zł. za minutę
Animacje 2D reklamujące produkt wraz z dodatkowymi elementami ruchomymi: 3-9 tys. netto za 15-sekundową animację
Animacje 3D prezentujące produkt: 7-15 tys. zł za minutę
Animacje instruktażowe wyjaśniające procesy: 5-10 tys. zł za minutę

Pamiętaj, koszty są orientacyjne i każdy projekt należy podać osobnej wycenie. W tym celu skontaktuj się z nami.

Kolejność działań podczas tworzenia animacji 2D oraz animacji 3D

Zebranie informacji dotyczących projektu oraz działalności firmy, tutaj główna część zadań lezy po stronie zleceniodawcy, który powinien doprecyzować podstawowe założenia i cel animacji oraz co jest bardzo ważne - grupę odbiorców. Dodatkowo powinien dostarczyć wkład merytoryczny logotypy, brandbook oraz całą wizję jak powinna wyglądać reklama, te ustalenia będą przydane w opracowaniu scenariusza.

Stworzenie scenariusza wraz z wstępnymi ustaleniami dotyczącymi podłożenia lektora oraz ścieżki dźwiękowej lub efektów dźwiękowych. Scenariusz wykonujemy w formie tekstowej lub storyboardu. Następnie po naszej stronie leży przygotowanie szkiców, planowanych scen oraz całkowitych ilustracji przygotowaniu szkiców planowanych scen, a następnie ilustracji, które zostaną wykorzystane podczas realizacji animacji. Pracujemy w programach takich jak Illustrator, jak również After Effect – dzięki nim możemy kolejno najpierw wykreować postacie oraz potrzebne grafiki a następnie nadać im potrzebny ruch. Niezbędne będą na tym etapie wszelkie informacje dotyczące prezentowanego produktu lub usługi – tak aby film reklamowy w 100% odzwierciedlał rzeczywistość. Wszelkie elementy, znajdujące się w filmie reklamowym tworzymy tak aby zmieniały się w sposób dynamiczny.

Postprodukcja czyli łączenie powstałych animacji z muzyką oraz głosem lektora. Następnie gotowy wstępny projekt przesyłamy zleceniodawcy do wglądu, tu jest miejsce na wszelkie poprawki oraz uwagi, które wykonujemy a następnie oddajemy finalny produkt.

Dlaczego Ty i Twoja firma koniecznie musicie wypróbować animację 2D lub animację 3D?

Skomplikowane tematy oraz procesy możesz pokazać w sposób zrozumiały i przyjemny dla odbiorcy, Najprostsze i najlepiej trafiające do widza wyjaśnienie schematu działania innowacyjnych procesów i rozwiązań.

Kolorowa oraz pozytywna reklama produktu, a przy czym dynamiczna i skutecznie przedstawiająca produkt.

Trafienie do większej liczby klientów, zwrócenie ich uwagi oraz zapadnięcie w pamięć w sposób ciepły oraz przyjemny.

Ogromnym plusem jest możliwość pracy zdalnej podczas produkcji animacji.

Natomiast również i filmy promocyjne w postawi nagrań wideo maja swoje niewątpliwe zalety takie jak:

Z reguły, krótszy czas produkcji niż w przypadku tworzenia całej animacji 2D od podstaw.

Wiarygodniejsze przedstawienie rzeczywistości w filmie reklamowym, można dla uwiarygodnienia oraz zdobycia większego zaufania odbiorcy wykorzystać wywiady z prawdziwymi klientami czy pracownikami.

Tak na prawdę, kierując się wyborem, wszystko zależy od Ciebie, rodzaju profesji, konkretnego działu, którym zajmuje się Twoja firma oraz od samego celu projektu. Możesz wykorzystać do jednego celu reklamę animowaną a do drugiego nagrania wideo. Przy tworzeniu kampanii marketingowej, wszelkie reklamy oraz inne formy wideo dla klientów, wspólników czy nawet pracowników powodują, że Twoja firma zyskuje w oczach oraz zdobywa zaufania coraz większej liczby osób, co przekłada się bezpośrednio na liczbę klientów.

Skontaktuj się z nami pomożemy stworzyć ci dowolną ilość, różnego rodzaju filmów reklamowych oraz promocyjnych, abyś osiągnął zamierzony sukces.

Nasi klienci